Ex Machina Film Bilgisi
Ex Machina izle

Caleb dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinin birinde çalışan oldukça yetenekli ve zeki bir yazılımcıdır. Yapılan bir yarışma neticesinde kendisine ödül olarak şirketin Ceo’u Nathan ile 1 hafta tatil verirlir. Ama Nathan dünyanın bir ucunda insanlardan uzak bir kır evinde yaşamaktadır. Heyecanla geçireceği hafta için hazırlıklarını tamamlayan Calebi beklediğinden çok daha teknolojik ve güvenli bir ev ile karşılaşır. Ve zamanla birlikte burada farklı bir şeyler döndüğünü anlamaya başlar. Çünkü aslında tatil yaptığını düşünürken bir deneyin ortasında kendini denek olarak bulur. Sadece kendisi de değil ayrıca yapay zekaya sahip ve güzel robot Ex machina ile de tanışır.İyi eğlenceler.

Tarih
: 27 Kasım 2015 tarihinde eklendi.
Kategori
: 2015 Filmleri, 720p Filmler, Bilim-Kurgu, imdb 7+, manset, Türkçe Dublaj
imdb
: 7,7
oyuncular
: Alicia Vikander, Domhnall Gleeson, Oscar Isaac
Yönetmen
: Alex Garland

 1. çağatay dedi ki:

  Teknolojinin son noktasında bizi ne bekliyor acaba dersiniz? İnsan kendini aşabilir mi? Makineler düşünsel yetiler geliştirebilirler mi? Bu temada çok sayıda film izledim ama bu en etkilendiklerimden birisi idi. Tavsiye ederim. Teşekkürler Hayatbul, emeğinize sağlık.

  Saygılarımla.

  • yucel yucel dedi ki:

   Filmin sonu o kadar anlamlı ve güzel ki… Gerçekten çok iyi… Güzel yorum için teşekkür ederiz Çağatay Bey.

 2. Ahmet dedi ki:

  filmimizi üçtür izliyorum ve şu kanaate vardım: Rus yazar Tolstoy; “sanat dediğin hiçten başlar” diyor… böylelikle teknoloji, bilim kurgu vs. de duygularımızdan yola çıkarak başlıyordur bence! ayrıca çağımız kök hücre, yapay zeka (“evrim” filmine nazaran, umarım hayatbul sitesine ayıp olmaz 🙂 ) çağı, izleyelim…

 3. paris in paris dedi ki:

  bu sitede uzun zamandır film izleyenlerden biride benim tekrar görmek bana maziyi hatırlattı karşısında güzel dakikalar geçirdik.

  Film şunu sorguluyor bana göre. Makinleri yeterince insanlaştırabilirseniz kendi özgürlüklerini ararlar mı ? Ben bir makinanın insan gibi olabileceğine inanmayanlardanım çunku insanı insan yapan yaşamının bütünü büyümesi edinimleri ve buna bağlı oluşan psikolojisi ve sosyolojisi. Ama kim bilir belki olur.

► Ex Machina filmi hakkında diğer sinema severleri yorumlarınızla bilgilendirebilirsiniz.


En Çok İzlenenler

hayatbul.com'u Takip Edin...

Yeni Eklenen Filmler